BohaterON w naszej szkole

BohaterON w naszej szkole.

Miło mi poinformować, że jeden z uczniów naszej szkoły, młody człowiek z klasy VI, Kacper Sz. otrzymał list od pana Zbigniewa Daab ps. „Kapiszon” -Powstańca Warszawskiego. To odpowiedź na list napisany przez chłopca w ubiegłym roku na lekcji języka polskiego w ramach Ogólnopolskiej Akcji „BohaterON. Włącz historię.”

Jestem koordynatorem tego projektu w naszej szkole od pierwszej edycji i od kilku lat gorąco zachęcam uczniów do pisania o własnych przemyśleniach, refleksjach i uczuciach, które rodzą się w ich młodych umysłach i sercach, gdy rozmawiamy, czytamy, zbieramy informacje o Powstaniu Warszawskim, o historii Polski. W ten sposób powstały dziesiątki laurek, podziękowań, kartek pocztowych i bardzo osobistych listów, które wysłaliśmy do Powstańców. Listy, które do nas przysyłają Bohaterowie Tamtych Czasów, a ten adresowany do Kacpra jest już czwartym z kolei, są potwierdzeniem, że warto „Włączać Historię” . Chwile wzruszenia, gdy je otrzymujemy, są niepowtarzalne – piszą do nas przecież Świadkowie Historii, Patrioci. Cieszę się, że moi uczniowie mogą takiego wzruszenia doświadczać.

nauczyciel języka polskiego